Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Co to są targi?

Targi są spotkaniami handlowymi. W ich czasie firmy prezentują swoje oferty i towary na arenie krajowej lub międzynarodowej. Zwykle organizowane są w związki z nimi dodatkowe wydarzenia, takie jak konferencje i seminaria. Trwają przez jakiś określony czas i odbywają się w jednym miejscu. Jakie są rodzaje targów? Poznaj zalety uczestnictwa w nich. Zapraszamy do lektury tekstu.
Jakie są typy targów?
Targi mogą być:
- uniwersalne — biorą w nich udział wystawcy prezentujący różnorakie towary,
- specjalistyczne — mają określony temat, np. dotyczą sprzedaży książek, sukien ślubnych, prezentacji stanowisk pracy czy produktów technologicznych.
Inny podział bierze pod uwagę zasięg targów: lokalny, krajowy, międzynarodowy lub globalny (światowy). W przypadku regionalnych eventów, często możliwe jest nieraz zasmakowanie i zakupienie lokalnych przysmaków. Przeprowadzane są też rankingi na najlepszą firmę spożywczą. Targi mogą mieć różny czas trwania. Są do dyspozycji zwiedzających przez kilka dni, w wybranie dni lub przez dłuższy okres - rok i kilka lat.
W jakich miastach znajdują się największe obiekty targowe w Polsce?
Najbardziej imponujące wydarzenia odbywają się w:
- PGE Narodowym w Warszawie,
- Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie,
- Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w stolicy małopolski,
- Poznań Congress Center w Poznaniu — organizowane są tu międzynarodowe targi,
- World Trade Center Poznań,
- Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu.
- AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Gdańsku,
- Expo Łódź,
- Targi Kielce.
Najwięcej, bo 50% polskich imprez targowych odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich (MTP). Co ciekawe, powstały prawie 100 lat temu. Miało tu miejsce wiele wystaw i wydarzeń. Dużą powierzchnię targową oferują również Kielce.
Targi Poznań — co warto o nich wiedzieć?
W ośrodku targowym MTP odbywają się coroczne wydarzenia:
- Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych,
- Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych,
- PKO Poznań Maraton — wyścig biegowy, jeden z największych w Europie,
- kongresy Świadków Jehowy.
Punkt MTP mieści się w doskonałej lokalizacji, niedaleko centrum miasta, dworca głównego i lotniska. Składa się na niego 15 pawilonów. Jest najważniejszym obiektem targowym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Odbywa się tu wiele ważnych spotkań, konferencji i wystaw. Co roku w ramach MTP organizowane są targi BUDMA. To największe w tej części kontynentu targi budownictwa.
Co oferują Targi Kielce?
Targi Kielce umiejscowione są w zachodniej części miasta. Powstały w 1992 roku. Prezentowane są tutaj najczęściej sprzęty transportowe, wojskowe i budowlane. Przyciągają wystawców i zwiedzających z wielu krajów. Średnio 450 przedsiębiorców daje się tutaj poznać w ciągu jednego eventu.
Dlaczego warto odwiedzić targi?
Jeśli targi dotyczą określonego rejonu kraju, to są okazją do lepszego poznania go przez turystów. Wystawiane są produkty spożywcze (miody, warzywa), dania i przedmioty - często związane ze zwyczajami miejscowych. Na innych targach można nawiązać cenne kontakty biznesowe i spotkać się z ulubionymi autorami książek. Wiele z nich umożliwia poszerzenie horyzontów, dzięki ciekawym prezentacjom. Są sposobem na bycie na czasie z nowinkami technicznymi. Warto je odwiedzić przy okazji wakacji. Zwykle funkcjonują przy nich punkty gastronomiczne. Nie musisz się więc martwić o to, gdzie uzupełnisz braki energii.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana