Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy warto wykupić pobyt w hotelu z wyżywieniem?
Kwestia wyżywienia jest podczas wakacji nie mniej ważna niż wybór noclegu czy zaplanowanie harmonogramu zwiedzania. Z jednej strony możliwość stołowania się w hotelu to duża wygoda, z drugiej natomiast dania serwowane w obiektach hotelarskich często nie są zróżnicowane i co za tym idzie – mogą się szybko znudzić. Wyjaśniamy, jakie plusy i minusy mają różne formy wyżywienia dostępne w trakcie wyjazdów.
Zalety i wady wykupienia pobytu all inclusive
Turyści, którym zależy na maksymalnie komfortowych wakacjach, najczęściej decydują się na wykupienie pobytu all inclusive. W ramach tego typu ofert można swobodnie korzystać z hotelowej restauracji – oprócz dań głównych (śniadań, obiadów i kolacji) na gości czekają napoje (również alkoholowe) oraz słodkie i słone przekąski. All inclusive kojarzy się przede wszystkim z luksusowymi wyjazdami do hoteli ze SPA, basenami i innymi udogodnieniami, dzięki którym można w interesujący sposób spędzić cały urlop nawet bez wychodzenia poza teren obiektu.
Przeczytaj również: Noclegi w hotelu - z wyżywieniem czy bez?
Taka forma wyżywienia ma także swoje minusy. Największym problemem zwykle okazuje się brak różnorodności potraw, co jest uciążliwe szczególnie dla turystów mających zamiar przebywać w danym hotelu więcej niż kilka dni. Ponadto stołowanie się wyłącznie w jednej restauracji uniemożliwia dobre poznanie regionalnej kuchni – obiekty hotelarskie serwują co prawda dania inspirowane lokalnymi smakami, lecz większość pozycji w menu czy na szwedzkim stole stanowią jednak potrawy popularne na całym świecie.
Przeczytaj również: Wczasy nad morzem z psem - gdzie i kiedy to możliwe?
Wczasy bez wyżywienia
Wykupienie jedynie samych noclegów (bez wyżywienia) to opcja odpowiednia dla osób, dla których podróże są okazją nie tylko do zobaczenia zabytków, ale również zaznajomienia się z miejscową kulturą – bez wątpienia stołowanie się w restauracjach chętnie odwiedzanych przez mieszkańców jest najlepszym sposobem na poznanie regionalnych specjałów. Z wyżywienia w hotelu zazwyczaj rezygnują też turyści, którzy nie chcą być ograniczeni godzinami posiłków (hotelowe restauracje nawet w ramach ofert all inclusive serwują śniadania, obiady i kolacje o ściśle określonych porach).
Do największych minusów takiego rozwiązania należą wysokie koszty oraz problemy logistyczne. Pracownik Hotelu Amber z Gdańska wyjaśnia: Turyści wybierający popularne destynacje i zdecydowani na organizację wyżywienia we własnym zakresie muszą być przygotowani na wysokie ceny posiłków oferowanych przez miejscowe lokale gastronomiczne. Należy także pamiętać, że zwłaszcza w okresie wakacyjnym bary i restauracje mogą być przepełnione. Dzięki wykupieniu noclegów wraz z wyżywieniem nie trzeba martwić się brakiem dostępności stolików czy wydłużonym czasem oczekiwania na posiłek.
Możliwość swobodnego korzystania w restauracji znajdującej się w tym samym budynku co nocleg to więc spore udogodnienie oraz oszczędność czasu, a często również pieniędzy. Z kolei dla osób wahających się między stołowaniem się w lokalnych barach a wakacjami all inclusive najlepszym wyjściem wydaje się opłacenie np. tylko śniadań bądź opcji HB (śniadań i obiadokolacji).
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana