Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Dlaczego warto odwiedzić Białystok i gdzie w okolicy najlepiej znaleźć nocleg?

Białystok to stolica województwa podlaskiego i zarazem największe miasto regionu północno-wschodniej Polski. Miasto Białystok i okolice, mianowane są Zielonymi Płucami Polski. Nie bez powodu – stolica Podlasia rozpościera się w wyjątkowo czystym ekologicznie i zielonym regionie. Jakie atrakcje turystyczne czekają na nas w Białymstoku? Jak znaleźć godny polecenia nocleg? Na te i inne pytania, odpowiemy w artykule.
Jak znaleźć dobry nocleg w Białymstoku?
Planując wycieczkę do Białegostoku, warto zawczasu pomyśleć o miejscu, w którym się zatrzymamy. By móc zaliczyć wycieczkę do udanych, warto zatrzymać się w obiekcie, w którym z powodzeniem odpoczniemy po wyczerpującym zwiedzaniu. Godnym polecenia miejscem, w którym warto zatrzymać się podczas wycieczki do Białegostoku, jest Sosnowe Zacisze, obiekt noclegowy położony w spokojnej okolicy, w otoczeniu sosnowego lasu, raptem kilka kilometrów od centrum miasta. Obiekt oferuje tanie noclegi w schludnych i czystych pokojach z łazienkami, a także smaczne śniadania w formie bufetu. Gdy już zameldujemy się w wybranym przez siebie pokoju i dopełnimy wszelkich formalności, będziemy mogli oddać się beztroskiemu zwiedzaniu miasta i odkrywaniu jego najcenniejszych zakątków. Co tam znajdziemy?
Główne atrakcje Białegostoku
Białystok to bogactwo zapierających dech w piersiach, krajobrazów i interesujących zabytków architektury. Będąc w mieście warto zwiedzić między innymi:
- Archikatedrę białostocką – neogotycką świątynię, wzniesioną w latach 1900-1905,
- Kościół św. Rocha – wzniesiony na wzgórzu w latach 1927-1940, jako pomnik niepodległości. Kościół wieńczy 83-metrowa wieża, zakończona 3-metrową figurą Matki Boskiej,
- Stary Kościół Farny – późnorenesansową budowlę sakralną z barokowym wnętrzem,
- Pałac Hasbacha – wzniesiony w latach 80. XIX wieku, pierwotnie rezydencja właściciela tkalni, Ervina Hasbacha,
- Pałac Lubomirskich – neoklasycystyczną budowlę wzniesioną w połowie XIX wieku, obecnie będącą siedzibą Wyższej Szkoły Administracji Publicznej,
- Zespół pałacowo-parkowy Branickich – jeden z najcenniejszych zabytków Białegostoku, zwany także Wersalem Podlasia. Pałac powstał w latach 1691-1697 na podbudowie zamku Wiesiołowskich. Ogród przynależący do zespołu, rozpościera się na pokaźnej, liczącej niemal 10 hektarów, powierzchni. Park podzielony jest na dwie części: górną (ogród francuski), stykającą się bezpośrednio z pałacem, oraz dolną – w postaci ogrodu angielskiego, z licznymi elementami małej architektury, charakterystycznymi dla ogrodów w stylu angielskim: wieloma ścieżkami, altanami, pergolami i mnóstwem bujnej roślinności.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana